İlizarov Yöntemi ile Kemik Uzatma Operasyonu Detayları

روش ایلیزاروف اولین و قدیمی ترین روش افزایش قد است که در آن استخوان با پین ها و دایره های نازک ثابت می شود.
روش ایلیزاروف از لحاظ نبود نیل داخلی و زمان ریکاوری شبیه به روش هولیفیکس است. بدین معنا که هیچ نیل داخلی داخل استخوان قرار داده نمی شود بلکه فقط با استفاده از پین ها و دستگاه خارجی افزایش انجام داده می شود و این باعث طولانی شدن زمان پروسه می شود.

ریکاوری بعد از عمل ایلیزاروف


بیماران معمولاً روز بعد از جراحی با کمک واکر راه می روند. بیماران توانبخشی و ریکاوری را در روز اول بعد از عمل شروع می کنند. هدف این است که دامنه حرکت حفظ شود ، از سفتی عضلات جلوگیری شود ، که ما آن را انقباض می نامیم و توان عضلانی را در حالت طبیعی نگه داشته شود. بیماران در بیمارستان بعد از مدت 5-7 روز مرخص می شوند. این روند در خانه یا محل کار آنها تا زمان بهبود استخوان و برداشته شدن دستگاه ادامه می یابد.

جوش خوردن استخوان و برداشتن دستگاهبیماران هر 2-3 هفته به پلی کلینیک مراجعه می کنند. در این معاینه ، نگهداری دستگاه و وضعیت سیمها و پیچهای روی پوست بررسی می شود. مراقبت از سیم و پیچ در هر چکاپ به بیماران آموزش داده می شود. علاوه بر این ، وضعیت استخوان در اشعه ایکس بررسی می شود.
اگر عمل جراحی اصلاح انحنا انجام شود ، استخوان در عرض 3 ماه جوش می خورد و دستگاه برداشته می شود. اما برای افزایش ، دوره درمان به طور کلی تقریباً 1/5 ماه برای هر سانتی متر محاسبه می شود. اگر قرار باشد استخوان 6 تا 7 سانتی متر افزایش داده شود ، کل زمان درمان ما تقریباً 10-12 ماه است. با این حال ، این دوره؛ با توجه به سن بیمار ، سلامت عمومی بدن و کیفیت استخوان متفاوت است. به خصوص سیگار کشیدن این دوره را بسیار طولانی می کند. در صورت لزوم ، پس از برداشتن دستگاه ، از گچ یا دستگاه پلاستیک به مدت تقریباً 1-2 ماه استفاده می شود تا استخوان کاملاً تقویت شود.

نکات مهم

برای جلوگیری از محدودیت حرکتی در این دوره ، نباید از تمرینات فیزیوتراپی غافل شد ، زیرا مدت ریکاوری پس از جراحی طولانی است. این جراحی ها باید توسط ارتوپد واجد شرایط در مراکزی انجام شود که روش آن کاملاً شناخته شده و دارای تجهیزات مدرن باشد. بیمار باید از مزایا و مضرات و مشکلات احتمالی این جراحی مطلع شود و اگر تصور می شود قادر به انطباق با این جراحی نیست ، باید روش دیگری را ترجیح داد.

بیمار باید به خوبی از پین ،پیچ و دستگاه مراقبت کند و همچنین توصیه های پزشک را کاملاً رعایت کند. نگهداری سیم و پیچ باید روزانه با استفاده از 70٪ الکل خالص یا 10٪ محلول های بتادین و گاز استریل انجام شود. هنگامی که علائم عفونت مانند قرمزی ، ترشح و رشد زخم در اطراف این مواد مشاهده می شود ، جراح باید در اسرع وقت زخم را ببیند. سیگار کشیدن برای بیماران این روش ممنوع است، خصوصاً از آنجا که سیگار کشیدن باعث کاهش تشکیل و جوش خوردن استخوان های جدید می شود. در بیمارانی که نمی توانند سیگار را ترک کنند ، روش دیگری باید ترجیح داده شود.غیر از این ، بیماران باید به سلامت عمومی بدن توجه داشته و به رژیم غذایی توصیه شده توسط پزشک توجه کنند.

می توانید با ما تماس بگیرید و هر آنچه درمرود افزایش قد با روش ایلیزاروف در ذهن دارید را بپرسید.

    در مورد میزان افزایش ، روند عمل ، قیمت روشهای جراحی ، تفاوت روشها و عوارض جراحی به شما اطلاع داده می شود

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.