ریسک های عمل افزایش قد

.

ریسک ها و عوارض عمل افزایش قد

 

– عفونت

در عمل افزایش قد همیشه احتمال عفونت به سبب وجود فیکساتور ها ودستگاه های خارجی وجود دارد اما در روش های داخلی این عفونت خیلی نامحتمل و دور از تصور به نظر می رسد. با این حال برای بیماران بعد از عمل آنتی بیوتیک تجویز می شود و به صورت هفتگی و گاها روزانه مکان دستگاه خارجی تمیز می شود. در صورت وجود عفونت با تجویز چند روزه آنتی بیوتیک مشکل حل خواهد شد.
 

– صدمه تجهیزات و دستگاه های به کار رفته

در رابطه با دستگاه های به کار گرفته شده خطراتی وجود دارد به این دلیل لازم است داوطلبین توجه لازم و مراقبت کافی داشته باشند. از جمله ی این خطرات احتمال شکستگی و یا شل شدگی نیل های داخل پا هست که ممکن است به سبب فشار زیاد و تحمیل وزن زیاد رخ بدهد. نیل های روش LON از جنس تیتانیوم و بسیار محکم هستند. هم جنین در روش STRYDE از نیل های استیل استفاده می شود که بسیار قدرتمند و محکم هستند . این عارضه نیز احتمال رخداد بسیار کمی دارد و با تیم ما هرگز اتفاق نیافتاده است اما در صورت بروز یک عمل اضافی برای تصحیح نیل لازم خواهد بود.
 

– درد

از دیگر عوارض عمل افزایش قد درد است که به سبب کشیدگی عضلات و اعصاب پا اتفاق می افتد. شدت درد به این صورت است که در طی هفته اول درد بسیار زیاد است اما درد بعد از آن کاملا کاهش پیدا می کند و در اواخر افزایش بعد از 5 سانتی متر نیز درد وجود دارد. اما چه در دوران بستری بیمارستان و چه بعد از آن مرتبا از مسکن های مختلف استفاده می شود که این مورد را کاملا قابل تحمل می کند.
 

– عوارض بعد از اتمام افزایش

ضعف عضلات پا ممکن است بعد از افزایش رخ دهد چونکه در دروان افزایش کمتر مورد استفاده قرار گرفته اند و بعد افزایش نیاز به قدرت و حجم بیشتری دارند.
در بیمارانی که ورزش و فیزیوتراپی خوبی ندارند ممکن است صفتی و محدودیت حرکات مفصلی بوجود آید.
در افزایش طول ساق اگر مقدار افزایش از طول اعصاب و عضلات بیشتر شود ممکن است سندرم آشیل کوتاه ایجاد شود. بدین سبب توصیه می شود داوطلبین بین 7-5 سانتی متر افزایش انجام دهند و با توجه به قوه ی بدنی و انعطاف خود پیش بروند.
این موارد بیشتر به همراهی و همکاری خود بیمار در انجام ورزش و تحرکاتش بستگی دارد. کنترل ها لازم است که بعد از 5-4 سانتی متر افزایش یابند و بیمار از فیزیوتراپی غافل نشود.
 پس از آگاهی کامل بیمار از فرایند و خصوصیات و عوارض عمل می توان درمورد میزان افزایش و درمان و ریکاوری به بهترین شیوه تصمیم گیری کرد.
 

    در مورد میزان افزایش ، روند عمل ، قیمت روشهای جراحی ، تفاوت روشها و عوارض جراحی به شما اطلاع داده می شود

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.