پرسش و پاسخ درمورد عمل افزایش قد


پرسش های قبل از عمل

 1. عمل افزایش قد چگونه انجام می شود؟
 2. آیا برای عمل افزایش قد محدودیت سنی وجود دارد؟
 3. چگونه می توان فهمید که صفحات رشد بسته شده اند؟
 4. برای عمل افزایش قد از چه روش هایی استفاده می کنید؟
 5. در عمل افزایش قد حداکثر چند سانتی متر امکان افزایش قد وجود دارد؟
 6. آیا هزینه ی عمل به میزان افزایش بستگی دارد؟
 7. آیا دولت و یا بیمه هزینه ی عمل را تامین می کند؟
 8. کدام بیمارستان ها عمل افزایش قد را انجام می دهند؟
 9. آیا بعد از عمل اسکار یا جای زخم باقی می ماند؟
 10. آیا می توان همزمان هم طول ساق پا و هم ران را افزایش داد؟
 11. من در فکر انجام یک عمل هستم.آیا ساق پا افزایش طول پیدا می کند یا ران ؟
 12. من می خواهم دو عمل انجام دهم. عمل دوم را کی می توانم انجام دهم؟
 13. برای بهتر و راحت تر شدن عمل خود چه کارهایی می توانم انجام دهم؟
 14. آیا می توانم برای عمل از خارج از تزکیه بیایم؟

پرسش های بعد از عمل

 1. آیا بعد از عمل می توانم راه بروم؟
 2. بعد از عمل چه مقدار در بیمارستان بستری لازم است؟
 3. آیا می توانم افزایشم را در بیمارستان انجام دهم؟
 4. آیا می توانم کار و یا تحصیلم را ادامه دهم؟
 5. کی می توانم به کار و تحصیل برگردم؟
 6. من یک ورزشکار هستم آیا بعد از عمل می توانم مانند قبل ورزش کنم؟
 7. با توجه به اینکه این عمل زیبایی است می توانم گزارش پزشکی دریافت کنم؟
 8. آیا عمل افزایش قد ریسک و عوارضی دارد؟
 9. آیا بدن من بعد از عمل نامتناسب و نامتوازن نخواهد شد؟
——————————————————————————————————————————————————-

پرسش های قبل از عمل

1) عمل افزایش قد چگونه انجام می شود؟

عمل افزایش قد در افرادی که صفحات رشد آنها بسته است اعمال می شود. یک دستگاه اکستنشن با جراحی به استخوان های شما متصل می شود و استخوان شما در جایی بریده می شود که بتواند در این عمل افزایش یابد. بعد از جراحی با کمک دستگاه ، استخوان های شما هر روز 1 میلی متر از هم فاصله می گیرند و بدن فضای باز شده را با بافت استخوانی جدید پر می کند. بنابراین ، شما در روز 1 میلی متر ، در 10 روز 1 سانتی متر و در 70 روز 7 سانتی متر رشد می کنید.

2) آیا برای عمل افزایش قد محدودیت سنی وجود دارد؟

صفحات رشد باید برای عمل بسته شوند.
افراد زیر 50 سال که صفحه رشد آنها بسته است می توانند پس از انجام آزمایشات لازم و پس از معاینه بالینی ، این عمل را انجام دهند. پزشکان این عمل را برای افراد بالای 50 سال توصیه نمی کنند.


3) چگونه می توان فهمید که صفحات رشد بسته شده اند؟

صفحات رشد معمولاً در سن 18-21 سالگی بسته می شوند. اما ممکن است در سنین پایین تر بسته شود. برای کسب اطلاعات دقیق تر ، باید به متخصص غدد درون ریز یا پزشک ارتوپدی مراجعه کنید.


4)برای عمل افزایش قد از چه روش هایی استفاده می کنید؟

Holyfix , Kombine و Precice


5) در عمل افزایش قد حداکثر چند سانتی متر امکان افزایش قد وجود دارد؟

هر روشی را که انتخاب کنید ، افزایش طول استخوان می تواند به طور متوسط 5-8 سانتی متر در یک عمل و 12-15 سانتی متر در دو عمل انجام شود.


6) آیا هزینه ی عمل به میزان افزایش بستگی دارد؟

خیر هزینه به مقدار افزایش بستگی ندارد. با یک عمل می توانید 6-8 سانتی متر افزایش انجام دهید.
با این وجود شخصی که عمل را انجام می دهد می تواند به صورت اختیاری در 5-4 سانتی مترتوقف کند.
بیمار مرحله افزایش را در خانه انجام می دهد.
اما اگر 7 سانتی متر برای بیمار کافی نباشد و اگر بیمار درخواست جراحی دوم را داشته باشد ، باید هزینه دو عمل را پرداخت کند.


7) آیا دولت و یا بیمه هزینه ی عمل را تامین می کند؟

نه دولت یا بیمه، هزینه این جراحی را تأمین نمی کند زیرا یک عمل زیبایی است. در این حالت بیمار باید تمام هزینه های مواد لازم ، بیمارستان و پزشک را خود تأمین کند.


8) کدام بیمارستان ها عمل افزایش قد را انجام می دهند؟

از آنجا که این جراحی جدید است ، شما نباید بیمارستان ، بلکه باید خود پزشک را بررسی کنید. اگرچه این تقاضا در شهرهایی مانند آنکارا ، ازمیر و آنتالیا بسیار زیاد است ، اما نمی توان گفت که هنوز پزشکان متخصص این مکان ها به اندازه کافی حرفه ای هستند. پزشکان موفق رشد استخوان معمولاً در استانبول کار می کنند.


9) آیا بعد از عمل اسکار یا جای زخم باقی می ماند؟

در روش Holyfix و LON جای زخم وجود دارد ،اما در روش precice اسکار بسیار کمی وجود دارد زیرا میخ به صورت داخلی فرو رفته است. با این حال با استفاده از لیزر می توانید جای زخم های جراحی را بردارید که مزاحمتی برای شما ایجاد نکند.


10) آیا می توان همزمان هم طول ساق پا و هم ران را افزایش داد؟

نه ساق پا و ران پا را نمی توان همزمان افزایش داد. این دو عمل جداگانه است. پزشکان انجام همزمان هر دو را توصیه نمی کنند. زیرا میزان افزایش که 1 میلی متر در روز است ، این بار به 2 میلی متر افزایش می یابد و این ممکن است باعث آسیب عضلانی و عصبی شود. به همین ترتیب ، داشتن 4 شکستگی و 4 وسیله در بدن می تواند برای بدن کاملاً چالش برانگیز وخطرناک باشد. 4-7 ماه پس از جراحی اول ، با تأیید پزشک می توانید عمل دوم را شروع کنید.


11) من در فکر انجام یک عمل هستم.آیا ساق پا افزایش طول پیدا می کند یا ران؟

هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد. استخوان ران می تواند 1 سانتی متر از استخوان ساق بیشتر افزایش داشته باشد و بازسازی استخوان در استخوان ران سریعتر اتفاق می افتد. در ساق پا اما درد کمتر است و میزان تحرک بیشتر است.


12) من می خواهم دو عمل انجام دهم.عمل دوم را کی می توانم انجام دهم؟

برای جراحی دوم ، باید دوره نقاهت جراحی اول را به پایان برسانید. به این ترتیب حداقل 4 ماه پس از عمل اول می توانید عمل دوم را انجام دهید.


13) برای بهتر و راحت تر شدن عمل خود چه کارهایی می توانم انجام دهم؟

حرکات کششی انجام دهید و به خصوص شنا کنید. علاوه بر اینها ، آماده شدن از نظر روانی برای جراحی و انجام عمل، به شما کمک می کند تا با راحتی بیشتری از روند عمل عبور کنید.


14) آیا می توانم برای عمل از خارج از ترکیه بیایم؟

بله. آمدن به ترکیه به دلیل گران بودن این جراحی در کشورهای از نظر کیفیت و همچنین قیمت های مناسب دارای مزایای بیشتری است. بیماران کشورهای خارجی می توانند پس از 5-7 روز اقامت در بیمارستان به کشورهای خود بازگردند و روند کار را از خانه های خود ادامه دهند. بیمارانی که دور هستند نیز می توانند در بیمارستان های کشورشان وضعیت خود را چک کنند و نتایج را از طریق واتس اپ یا ایمیل برای پزشک خود ارسال کنند.


پرسش های بعد از عمل1) آیا بعد از عمل می توانم راه بروم؟

به طور کلی ، از روز دوم جراحی می توانید با کمک واکر راه بروید. در حالی که برخی از بیماران می توانند بدون هیچ کمکی در پایان هفته اول راه بروند ، اما بیشتر آنها با کمک واکر یا عصا برای 2-3 ماه اول راه می روند. این وضعیت در هر بیمار متفاوت است. اگر بعد از عمل به تمرینات فیزیوتراپی خود توجه کنید ، می توانید این روند را سالم ترو سریعتر پشت سر بگذارید.


2) بعد از عمل چه مقدار در بیمارستان بستری لازم است؟

مدت بستری در بیمارستان به طور متوسط 5-7 روز پس از عمل است.همان زمان ، به شما آموزش داده می شود که چگونه از بهداشت خود مراقبت کنید و چگونه تمرینات خود را انجام دهید.


3) آیا می توانم افزایشم را در بیمارستان انجام دهم؟

فرآیند افزایش حدود 3-4 ماه طول می کشد. شما باید این روند را در خانه و با مراقبت از خود سپری کنید. 4-3 ماه ماندن در بیمارستان عملا غیرممکن است و بسیار از لحاظ مالی گران خواهد بود بنابراین شما نمی توانید در بیمارستان بمانید. اگرچه بیمارستان ها به طور مداوم تمیز می شوند ، اما روزانه صدها بیمار مراجعه می کنند. از نظر بهداشتی بهتر است در خانه خود بمانید تا دچار عفونت نشوید.


4) آیا می توانم کار و یا تحصیلم را ادامه دهم؟

اگرچه به دلیل نیاز به مراقبت ، رفتن به دانشگاه یا کار توصیه نمی شود ، اما می توانید با تأیید پزشک برای برخی از مشاغل (مانند مشاغل پشت میز) به محل کار بروید.


5) کی می توانم به کار و تحصیل برگردم؟

پس از اتمام افزایش (تقریباً 4-3 ماه) ، دستگاههایی که امکان افزایش را برای شما فراهم می کنند برداشته می شوند. تقریباً 2-5 هفته پس از برداشتن فیکساتورها ، بازگشت شما به زندگی روزمره آغاز می شود. پس از اتمام این روند ، می توانید به محل کار / تحصیل خود برگردید.


6) من یک ورزشکار هستم.آیا بعد از عمل می توانم مانند قبل ورزش کنم؟

این بستگی به ورزشی دارد که انجام می دهید. با این وجود ، شما باید حداقل 1 سال برای ورزش های سنگین مانند کشتی و وزنه برداری صبر کنید. برای ورزش های سبک می توانید پس از 6 ماه این کار را با مشورت با پزشک انجام دهید.


7) با توجه به اینکه این عمل زیبایی است می توانم گزارش پزشکی دریافت کنم؟

بله. گزارش کمیته جراحی دریافت خواهید کرد. شما می توانید با گفتگو با پزشک خود در حین معاینه ، از محتوای گزارش اطلاع یابید .


8) آیا عمل افزایش قد ریسک و عوارضی دارد؟

مانند هر عمل جراحی ، عمل افزایش قد نیز می تواند عوارضی داشته باشد. مانند خطر عفونت ، سندرم بالرین ، سفتی مفصل و… (ریسک ها وعوارض ) از جمله عوارضی هستند که می توان پس از عمل مشاهده کرد. اگر تمرینات و فیزیوتراپی داده شده توسط پزشک را مرتباً انجام دهید و به بهداشت خود توجه داشته باشید ، این عوارض را به حداقل می رسانید.


9) آیا بدن من بعد از عمل نامتناسب و نامتوازن نخواهد شد؟

افزایش 6-8 سانتی متر ، نسبت کلی بدن شما را تغییر نمی دهد. تصور زیبایی شناسی در جهت پاهای بلندتر تغییر کرده است ، شما می توانید با مشاهده مانکن های اخیر این موضوع را مشاهده کنید.اگر پاسخ سوالی را در مقاله ما پیدا نکردید ، می توانید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

  در مورد میزان افزایش ، روند عمل ، قیمت روشهای جراحی ، تفاوت روشها و عوارض جراحی به شما اطلاع داده می شود

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.